logo-joga

Joga rozwija się od tysięcy lat, zajmując się szeroko pojętym zdrowiem człowieka. Uczy uniwersalnych wartości, szacunku do siebie i innych, cierpliwości a także znajdowania zadowolenia w każdej czynności.

Cykliczne zajęcia jogi kształtują u dziecka pozytywne przyzwyczajenia. Systematyczność praktykowania ćwiczeń utrwala zdrowe wzorce przyczyniające się do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Lekcje mają charakter zabawy, dzieci naśladując ruchy zwierząt i innych elementów przyrody mimowolnie wykonują ćwiczenia. W ten sposób uczą się wrażliwości na otaczający nas świat.

Zajęcia prowadzone są przez Panią Małgorzatę Piechowiak dyplomowaną nauczycielkę jogi metodą B.K.S.Iyengara, uczącą jogi od 14 lat, prywatnie mamę dwójki dzieci.

Podstawowe korzyści płynące z praktyki jogi to:

• zwiększenie elastyczności ciała
  • wzmocnienie mięśni
  • korekta wad postawy
  • ćwiczenie koncentracji i skupienia uwagi
  • nauka samodyscypliny
  • wzrost wiary w siebie i we własne możliwości
  • akceptacja i tolerancja
  • odreagowanie napięć emocjonalnych