Kadra

EWA OLEWIŃSKA
Dyrektor Przedszkola
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Specjalizacja Polityka Gospodarcza i Strategia Przedsiębiorstw, ukończyła Studia Podyplomowe "Psychologia dziecka" na Uniwersytecie SWPS. Jej ulubioną dziedziną jest pomoc rodzicom w zakresie rozwiązywania problemów dzieci - wciąż pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach związanych z tym zagadnieniem. Prywatnie mama dwójki dzieci. Gotuje zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i ćwiczy jogę.
AGNIESZKA GÓRZYŃSKA
Z-ca Dyrektora Przedszkola
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu Specjalizacja Polityka Gospodarcza i Strategia Przedsiębiorstw. Brała udział i prowadziła liczne szkolenia z zakresu psychologii i komunikacji. Prywatnie lubi leśne wycieczki, eksperymentować w kuchni, ćwiczy jogę i jeździ na rowerze.
MAŁGORZATA GRUSZCZYŃSKA
Dyrektor Pedagogiczny
Ukończyła studia wyższe na kierunku przyrodniczym z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studia Podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest nauczycielem dyplomowanym z długoletnim stażem pracy w zawodzie oraz egzaminatorem maturalnym. Pasjonuje się przyrodą i podróżami oraz zdrowym stylem życia.
SYLWIA MAJCHRZYCKA
Nauczycielka
Ukończyła WSPiA oraz WSTH w Poznaniu na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna uzyskując tytuł magistra.
Uczestniczyła w wielu szkoleniach m.in. „Aktywnego słuchania muzyki klasycznej” opartego na metodzie Batti Strauss, „Rozpoznawania wczesnych symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu”, „Metody Ruchu Rozwijającego – I stopnia” bazującej na metodzie Weroniki Sherborne.
Posiada staż zawodowy z dziećmi, zarówno w wieku przedszkolnym jak i żłobkowym, w swojej pracy opiera się na ciekawych metodach wykorzystując bogate doświadczenie i umiejętności.
Jej pasją są wycieczki górskie, amatorskie zdjęcia dzikiej przyrody wykonywane podczas spacerów po bezdrożach, lubi też wyczynową jazdę na rowerze. Prywatnie mama Agaty.
IZABELA BRYLL-JANICKA
Nauczycielka
Jest absolwentką studium podyplomowego na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w zakresie przygotowania pedagogicznego oraz Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Uczestniczyła w szkoleniu Odimiennej Metody Nauki Czytania. W pracy z dziećmi będzie wykorzystywać poznane metody pozwalające na wszechstronny rozwój poprzez zabawę. Jej celem jest wywoływanie radości i uśmiechu na twarzach dzieci . Pracując kieruje się maksymą "Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" J. Korczak. Prywatnie mama Oskara i Michalinki. Wolny czas spędza aktywnie z rodziną.
ADRIANNA WAWER
Nauczycielka
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
specjalność Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Obecnie kształci się na studiach podyplomowych Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna.
W wolnych chwilach jeździ na rolkach, rowerze, gra w piłkę siatkową i nożną.
CLAUDIA HALAGIERA
Nauczycielka
Absolwentka studiów licencjackich Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej
oraz magisterskich Terapii Pedagogicznej
opiekuńczo-wychowawczej/leczniczej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Ukończyła szkolenie Praca z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera, a także studia podyplomowe z zakresu logopedii. W swojej pracy wykorzystuje poznane metody wzbudzające ciekawość, rozwijające kreatywność i pozwalające poznać dziecku świat sensorycznie, wszystkimi zmysłami.
Interesuje się fotografią i aktywnym spędzaniem czasu. Prywatnie mama Laury.
KAROLINA SOBAŃSKA
Nauczycielka
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Studiów Edukacyjnych - pedagogikę specjalną - rewalidację osób z upośledzeniem umysłowym oraz Studia Podyplomowe w zakresie Zintegrowanej Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.
Pracowała jako nauczyciel zajęć rewalidacyjnych oraz współorganizujący kształcenie zintegrowane.
Jest amatorką dobrej kawy, literatury historycznej, psychologicznej i kryminału A. Christie. Lubi podróże bliższe i dalsze oraz fotografię amatorską. Odpoczywa w lesie, w górach oraz podczas biegów długodystansowych. Jest maratonką.
W swojej pracy stosuje zasady streszczające się w dwóch zadaniach:
“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.” Janusz Korczak
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Przedszkolanki pomagają im je rozwinąć.”

RAFAŁ KOPAŃSKI
Nauczyciel Języka Angielskiego
Ukończył Podyplomowe Studia Pedagogiczno - Metodyczne Języka Angielskiego oraz liczne kursy z zakresu nauczania i szkolenia języka angielskiego.
Od wielu lat współpracuje z przedszkolami jako lektor.
Podczas zajęć ma doskonały kontakt z dziećmi, jednocześnie prowadząc lekcję w ciekawy i profesjonalny sposób. Posiada niespożyte pokłady energii, które pomagają mu w pracy.
Uwielbia fotografię, filmowanie i wszelkiego typu sporty ekstremalne m. in. offroad i drifting na torze, lata szybowcami, moto i paralotnią, uprawia aikdo i kravmagę, jeździ na rowerze i rolkach.
czytaj więcej
KAROLINA GRZEGORSKA
Nauczycielka
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizacja: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie poszerza swoją wiedzę, kontynuując studia w trybie niestacjonarnym. Doświadczenie praktyczne niezbędne do pracy w zawodzie zdobywała m. in. podczas kilkuletniej pracy wolontaryjnej w jednej z poznańskich placówek oświatowych, prowadziła terapię indywidualną oraz pełniła funkcję asystenta osób o zaburzonym rozwoju. Praca jest jej pasją. Preferuje niedyrektywne metody pracy z dziećmi. Czas wolny najczęściej poświęca na podróże, gotowanie oraz basen.
KAROLINA BUKSCH
Logopeda
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na specjalizacji edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Jest absolwentką studiów podyplomowych pedagogiki specjalnej w zakresie logopedii. Od kilku lat czynnie pracuje jako nauczycielka, ciągle poszerzając swój warsztat pracy. Prywatnie żona, mama Franka i Antka.
W wolnym chwilach chętnie gotuje i piecze.
MONIKA MRÓWCZYŃSKA
Fizjoterapeutka
Absolwentka poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, mgr fizjoterapii od 2008 roku.
Od 2015 roku prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną: Centrum Fizjoterapii Spine w Luboniu. W swojej pracy z dziećmi łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii, muzykoterapii i innych form ruchu. Przez cały czas rozwija swoją wiedzę i umiejetności uczestnicząc w licznych szkoleniach (m.in.kinezjologia edukacyjna, terapia dzieci z deficytem neurologicznym, metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone, instruktor metod muzykoterapii i choreoterapii).
Od trzech lat zajmuje się również Medycyną Chińską. Ukończyła dietetykę profilaktyczną i leczniczą według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, diagnoze z pulsu i języka, patologię narządową. Obecnie jest studenką akupunktury w Wielkopolskiej Szkole Akupunktury.
Miłośniczka jogi, tańca, zdrowego odżywiania i alternatywnych metod terapii.
Prywatnie mama trójki dzieci: dziesięcioletniej Jagódki, siedmioletniego Ignacego i trzyletniej Poli.
URSZULA BRZOZOWSKA
Psycholog, pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej
Posiada doświadczenie w diagnozie i terapii dzieci, a także młodzieży z trudnościami rozwojowymi. Prywatnie mama Oli i Ali, miłośniczka spacerów z psem, biegania, jazdy na rowerze i wędrówek po górach.
PAULINA OSTROWSKA
Koordynator Pomocy Nauczyciela
Ukończyła Studia licencjackie na kierunku Turystyka i Rekreacja - Turystyka aktywna i rekreacja
ruchowa. Jest konsekwentna, pracowita i chętna do pomocy, zawsze życzliwa i uśmiechnięta.
Podchodzi z empatią do dzieci i współpracowników.
Szczęśliwej mamie Franka praca z dziećmi sprawia dużo satysfakcji oraz pozwala na
zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności. Czas wolny spędza aktywnie na bieganiu, pływaniu
i wspinaczce.
JOANNA SZELĄG
Pomoc Nauczyciela
Ukończyła Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu.
W pracy kieruje się mottem "wszystkie dzieci nasze są",
praca i zabawa z dziećmi przynosi jej wiele radości.
Od kilku lat spełnia się będąc nianią maluszków.
Jest mamą dorosłych już synów.
Czyta książki, spaceruje i podróżuje,
ale najbardziej kocha ludzi i kwiaty.
MIRELLA NOWACKA
Pomoc Nauczyciela
Od początku swojej kariery zawodowej związana z dziećmi i młodzieżą jako instruktor ZHP
i etatowy pracownik, a następnie instruktor w Domu Kultury Bajka w Poznaniu. Obowiązki zawodowe łączyła z pracą kuratora sądowego dla nieletnich. Kolejne lata poświęciła wychowaniu dwójki wspaniałych, dorosłych już dzieci i pracy społecznej. Swoje doświadczenie i wiedzę praktyczną wykorzystuje troskliwie opiekując się najmłodszymi.
Miłośniczka przyrody, muzyki i sportu. Swój wolny czas poświęca na bliższe i dalsze podróże.
ADRIAN MIKOŁAJCZAK
Pracownik techniczny
Ukończył Zespół Szkół Handlowych. Zajmuje się bezpieczeństwem publicznym, jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo i porządek największych wydarzeń masowych. Zawsze bardzo angażuje się w to, co robi zachowując dobry humor i uśmiech.